سفالگری
آموزش سفالگری :  
 
مشاهده حجم گِلی که روی چرخ در حال شکل گرفتن است ، چرخش صفحه مُدور و صدای خوش آيندی که در فضای کارگاه میپيچد و حرکت رقص گونه انگشتان سفالگر که از ميانه آنها ، گِل شکوفه ميزند و سر بر می آورد و روبه بالا قد می کشد ! جذاب و ديدنی است ، شگفت انگيز است . 
 

ما در کلاسهای سفالگری با مواد سفالگری و ابزار لازمه این کار آشنا ميشويم . اشکال مختلف کار روی چرخ را ياد می گيريم ، قواعد کار با چرخ و انواع تکنيکهای مورد نياز سفالگری را تجربه می کنيم . 

از تجربيات با ارزش گذشتگان خود بهره می گيريم و علمی تر و با نگاه نو به راز و نياز با گِل می نشينيم. 
 
خاک سفالگری در اثر مخلوط شدن با آب ، گِل چسبنده ایی به وجود می آورد که به آن گِل سفالگری می گويند و در اثر حرارت به ماده سخت و محکمی بدل می گردد که در مقابل آب مقاوم است . این گِل ورز داده می شود تا یکدست شود و هوای داخل آن خارج گردد . قبل از اختراع چرخ سفالگری ، انسان ظروف مورد نظرش را بصورت فتیله ایی مي ساخته ، دراین نوع ساخت ، گِل به شکل فیتیله یا طناب روی هم چيده شده و دیواره ظرف را به وجود می آورد برای اینکه از تَرَک خوردن گِل جلوگيری شود ، مقداری لویی ( الیاف بسيار نرم گُل نی ) به گِل رُس اضافه می کنيم و ....
 
  برگزاری جلسات آشنایی هنرجویان با اساتید رشته های سفالگری .
 

 دعوت از هنرجویان طراحی داخلی به همراه اساتید مربوطه جهت حضور در نمایشگاه های هنری ، سفال و سفالگری .

 استفاده از امکانات سمعی و بصری و نشان دادن فیلم های آموزشی هنر سفالگری در جهت بالا بردن سطح علمی و تجربی هنرجویان 

  برگزاری ورکشاپ ها و همایش های سفال و سرامیک و رنگ و لعاب با حضور و سخنرانی اساتید دانشگاهی . 

 

 برگزاری نمایشگاه های گروهی سفالگری در آتلیه پویا اندیش و دیگر مراکز نمایشگاهی .   

 
گواهی پایان دوره ی آموزشی رشته سفالگری تصویرگران پویا اندیش به دو زبان فارسی و یک زبان منتخب از طرف هنرجویان این مرکز به نسبت کشور مورد نظرشان جهت تحصیل یا کار صادر می گردد ، که این گواهی ترجمه شده به تایید قوه قضائیه می رسد و به همراه گواهی پایان دوره داخلی آموزشگاه در اختیار هنرجویان محترم قرار می گیرد.
 
  مرکز پخش و فروش انواع گِل سفال ، ابزارآلات سفالگری و چرخ های سفالگری .
 
جهت اطلاع از شرایط آموزش تخصصی رشته سفالگری با ما تماس بگیرید : 
 
تلفن های تماس :    05  05  58  22      و     587  587  22
 
آدرس آموزشگاه سفالگری : تهران - ابتدای گلستان سوم - ساختمان 120 - تصویرگران پویا اندیش .
نمونه کارهایی از رشته سفالگری :
بعدی 1 2 3 
بعدی 1 2 3 
سفالگری مشاهده شده توسط Customers سفالگری - آموزش سفالگری ، ساخت انواع ظروف سفالی و سرامیکی با چرخ ( مرکز آموزش تخصصی سفال و سفالگری - پویا اندیش ) - فروش و پخش انواع گِل سفالگری ، ابزارآلات و چرخ سفالگری . رتبه:4.3